Baseny w Ciechocinku

(10)
2.8 km od centrum

Całkiem rozbudowany kompleks SPA ciechocińskiej kliniki uzdrowiskowej, udostępniany także gościom z zewnątrz. Do wyboru są w sumie 3 baseny: niewielki zewnętrzny, nastawiony na wodną gimnastykę solankowy oraz główny, w którym można rekreacyjnie popływać i oddać się rozmaitym masażom. Ofertę ośrodka uzupełniają m.in. sauny, solna grota inhalacyjna oraz siłownia.

2.3 km od centrum

Jeden z elementów oferty w ciechocińskim Szpitalu Uzdrowiskowym nr 4. Wprawdzie basen jest niewielki (13,5×6,7 m), to nie o zjeżdżalnie czy masujące dysze w tego typu obiektach chodzi. Głównym atutem są korzystnie wpływające na zdrowie i samopoczucie właściwości wodysolankowej wypełniającej nieckę. Dodatkowo przy basenie działają dwie sauny - parowa i fińska.

3.5 km od centrum

Obiekt sanatoryjny, dostępny również dla chętnych z zewnątrz - ale tylko przez 2-3 godzinki dziennie, od 18:00. Niecka, głęboka na 1,5 metra, ma 72 m² powierzchni. Przy takich wymiarach (12×6 m) basen przeznaczony jest przede wszystkim do ćwiczeń rehabilitacyjnych i pływania rekreacyjnego. Ruch i wysiłek wydatnie sprzyjają z leczniczych właściwości solanki.

1.7 km od centrum

Ogólnodostępna część wojskowego ośrodka uzdrowiskowo-rehabilitacyjnego. Wizyta tutaj pozwala zrelaksować się w miłej atmosferze lub popływać z bardziej sportowym zacięciem. Basen rehabilitacyjno-szkoleniowy jest wyposażony w szereg urządzeń do hydromasażu, można też skorzystać z jacuzzi, łaźni i sauny. Z kolei część sportowa ma 20m długości i 4 wydzielone tory.