Łazienki II

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Najciekawszym architektonicznie z kompleksu uzdrowiskowych Łazienek jest budynek dawnych Łazienek II, w którym mieści się obecnie hotel. Obiekt został wzniesiony w latach 1910-12, w neoromańskim stylu. Zbudowano go na planie prostokąta i przykryto czterospadowym dachem. W części środkowej posiada wydatny ryzalit zwieńczony trójkątnym szczytem a po bokach mniejsze ryzality zakończone krenelażem. W wielu swych detalach przypomina on neoromański Zamek Cesarski w Poznaniu.

W obiekcie przeprowadzano kąpiele błotne, solankowe, znajdowała się w nim też łaźnia parowa oraz pokoje dla kuracjuszy. Mieszczący się w nim obecnie hotel, zgodnie z tradycjami budynku, posiada bogatą ofertę rehabilitacyjną.

Mini przewodnik

Najciekawsza architektonicznie część uzdrowiskowego zespołu zakładów przyrodoleczniczych, dziś funkcjonująca jako elegancki hotel SPA. Piękny neoromański kompleks z elementami klasycyzmu, wybudowany w latach 1910-12, swoim wyglądem przypomina poznański Zamek Cesarski. Uwagę przyciągają ryzality, na rogach zwieńczone blankami, a w centrum trójkątnym szczytem.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja