Pałacyk dyrekcji PUC

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Jak widać na powyższym przykładzie - ludzie wpływowi i na dobrych posadach lubią podkreślać swoją wysoką pozycję. W końcu zarządzanie uzdrowiskiem w Ciechocinku to niezwykle eksponowane i prestiżowe stanowisko, które wymaga stosownej otoczki.

Najpewniej z takiego założenia w 1910 r. wyszedł dyrektor ciechocińskiego zakładu zdrojowego, kiedy podejmował decyzję o budowie nowej siedziby dla uzdrowiskowej administracji. I takim oto sposobem powstał neobarokowy pałacyk-biurowiec, w którym “dziwnym trafem” znalazło się również miejsce na nowe mieszkanie pryncypała.

Zaprojektowany przez A. Mazurkiewicza budynek wyróżnia się m.in. jońskimi kolumnami, okazałymi okiennicami, wydatnym i bogato zdobionym blaszanym dachem oraz licznymi, drobnymi dekoracjami na fasadzie. Rzecz jasna dziś w pałacyku rezydują włodarze Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek S.A.

Mini przewodnik

Wyjątkowo wystawny biurowiec, wybudowany w 1910 r. wg projektu A.Mazurkiewicza. Piękny, neobarokowy budynek był również nowym mieszkaniem ówczesnego dyrektora zakładu zdrojowego. Dziś urzęduje tu administracja uzdrowiska w Ciechocinku. Sam obiekt przyciąga wzrok wieloma dekoracjami - od wydatnego dachu począwszy, przez okiennice i jońskie kolumny, aż po fasadę.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja