Rejsy po Wiśle

Przy korzystnej, bezchmurnej pogodzie trudno o bardziej romantyczną wycieczkę. Malownicze krajobrazy, dzika przyroda - cała naturalna magia Kujaw na wyciągnięcie ręki. Wprawdzie Ciechocinek jest praktycznie pozbawiony jakiejkolwiek żeglugowej infrastruktury - takiej z prawdziwego zdarzenia - to w podróż po Wiśle jak najbardziej można się wybrać.

Na prowizorycznej przystani, zlokalizowanej na 710. kilometrze największej polskiej rzeki, może zacumować maksymalnie kilkanaście niewielkich jednostek. W wycieczkowych rejsach specjalizuje się charakterystyczna, biało-pomarańczowa łódź “BAS” z baldachimem. Wiele wskazuje na to, że w bliżej nieokreślonej przyszłości nie będzie bodaj jedyną jednostką turystyczną na przystani.

Co jakiś czas podnoszony jest pomysł poważnego zagospodarowania brzegów Wisły w Ciechocinku na potrzeby rekreacyjno-wypoczynkowe. Od projektów budżetu obywatelskiego, zakładającego powstanie miejskiej plaży, po jeszcze szerzej zakrojone inwestycje. Tak więc w temacie turystyki rejsowej w Ciechocinku należy spodziewać się systematycznego rozwoju.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Niezły pomysł na letni, romantyczny wieczór, dzięki wyrazistemu pięknu kujawskiejprzyrody. Od wielu lat pasażerów chętnych na podróż po największej polskiej rzece zabiera łódź “BAS”. Niewielka, biało-pomarańczowa, z gustownym baldachimem. W przyszłości, po poważnym rozbudowaniu prowizorycznej przystani na 710. kilometrze Wisły, takich jednostek będzie więcej.

Rejsy po Wiśle warto uwiecznić na wideo - może to zrobić KM Studio kamerzysta Wrocław

Komentarze (0)
Dodaj komentarz