Trudno o lepszą odnowę biologiczną niż to, co oferuje uzdrowisko w Ciechocinku

Dla jednych takie rekreacyjne wczasy to synonim obciachu, gdzie niżej w hierarchii znajduje się chyba tylko wyjazd do Zgierza. Dla drugich już jeden taki turnus jest w stanie radykalnie poprawić stan zdrowia, o lepszym samopoczuciu po poddaniu się profesjonalnej odnowie biologicznej już nie wspominając. Jako że pierwsza grupa tylko powiela stereotypy, a druga dzieli się własnymi doświadczeniami, od razu wiadomo kto ma rację. Owszem, Ciechocinek jako miejscowość turystyczna ma pewne wady, które jednak znikają całkowicie w obliczu najwyższej klasy relaksu.

Podstawowym atutem uzdrowiska są oczywiście solanki i inne wody mineralne, jakie od wielu, wielu już lat wykorzystuje się tutaj w szeroko pojętej balneologii - czyli w uproszczeniu po prostu przyrodolecznictwie. Od kameralnych sanatoriów, aż po duże “zakłady łazienkowe” i “szpitale”. Odnowę biologiczną w Ciechocinku bardzo mocno wspierają również własna aktywność fizyczna, a warunki do uprawiania całej gamy rozmaitych sportów są w okolicy naprawdę bardzo dobre. Począwszy od różnych basenów i parków wodnych, przez korty tenisowe i siłownie terenowe w uzdrowiskowych parkach, aż po szlaki piesze, trasy rowerowe czy funkcjonujące pod miastem ośrodki jazdy konnej. Trzeba również wspomnieć jeszcze o zabiegach z rodzaju SPA & Wellness.

To cieszące się coraz większym wzięciem połączenie wypoczynku na najwyższym poziomie z procedurami odprężająco-rehabilitacyjnymi. W uproszczeniu można powiedzieć, że to taka odnowa biologiczna, w której quasi-lecznicze efekty są co najmniej równie istotne, jak przyjemność płynąca z całkowitego zrelaksowania się. Udając się do Ciechocinka celem skorzystania z uroków SPA, najprościej będzie zarezerwować cały turnus w jakimś obiekcie noclegowym, który dysponuje taką właśnie strefą. Masaże we wszelkich odmianach, okłady, kąpiele, sauny… a wszystko często z użyciem ciekawych dodatków: kosmetyków, roślin, olejków, ekstraktów itp. Takie pakiety najczęściej są dostępne w tych najbardziej komfortowych, zaklasyfikowanych na większą niż przeciętna liczbę gwiazdek.

Program pobytu w obiekcie SPA & Wellness z zabiegami odnowy biologicznej ma w zasadzie tylko jeden, za to całkiem poważny feler: wysoką cenę. Takie pakiety nie mają praktycznie nic wspólnego z tanimi noclegami. Jednak nawet ze stosunkowo niedużym budżetem na wczasy, można odwiedzić Ciechocinek i pozwolić sobie na relaks najlepszej próby. Salony SPA zwykle nie są całkowicie ekskluzywne dla gości konkretnego obiektu noclegowego, klienci z zewnątrz też mogą przychodzić. Tylko w takich przypadkach termin i zestaw zabiegów trzeba umówić z pewnym wyprzedzeniem. Same zabiegi też będą kosztować nieco więcej niż dla klientów dobierających kolejne usługi do swojego “pakietu relaksacyjnego”, ale łączna suma za nocowanie w jednym miejscu i korzystanie ze SPA w drugim zwykle wychodzi niższa.

W Ciechocinku z całą pewnością panują świetne warunki ku temu, aby efektywnie i niezwykle przyjemnie odpoczywać. Uzdrowisko, na dodatek z tak zaawansowaną odnową biologiczną w wielu odmiennych postaciach, jest tego najlepszą gwarancją.

Dodano: 2017-10-24 09:29:00

Komentarze (2)
Anonim
24.10.2017 11:45

Nie jestem jakimś wybitnym specjalistą w tym temacie, ale coś mi się wydaje że najlepszą formą odnowy biologicznej będzie uprawianie sportu. Aktywność fizyczna to najbardziej naturalny sposób na to, żeby utrzymać się w dobrym zdrowiu. Wyjazd do Ciechocinka na masaże, kąpiele i inne zabiegi pewnie też przyniesie odczuwalne efekty, tyle że bez dbania o siebie na co dzień nie ma mowy o poważnej poprawie w dłuższej perspektywie czasu.

Anonim
30.05.2019 11:38

Ciechocinek może być właściwie fantastyczną metą dla osób które pragną odnowy biologicznej. Mało turystów. Nie ma takiego tłoku a ja osobiście nie przepadam za hordami ludzi na każdym kroku.

Dodaj komentarz