Weekend ---aktualnyrok--- w Ciechocinku

Weekend w uzdrowisku kojarzy się właściwie natychmiastowo z rehabilitacją metodami przyrodoleczniczymi, po mało przyjemnych urazach czy w celu pozbycia się uciążliwych dolegliwości. Położony na Kujawach Ciechocinek to bodaj najsłynniejszy kurort tego rodzaju w całej Polsce, gdzie intensywne korzystanie z korzystnych dla zdrowia właściwości źródeł solankowych zaczęło się na długo przed rokiem ---aktualnyrok--- - w pierwszej połowie XIX wieku. Tak długie tradycje i zabytkowe obiekty (jak np. niepowtarzalne tężnie, secesyjny Teatr Letni, przekształcona w muzeum Warzelnia Soli czy eleganckie Łazienki), dzięki którym w mieście wciąż obecny jest klimat minionych czasów sprawiają, że przyjazd na krótki wypoczynek jest niezłym pomysłem nie tylko dla potencjalnych kuracjuszy.

Weekend w górach

Wiedzą coś na ten temat czynni zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu. Weekend w Ciechocinku w uzdrowisku z łatwością da się spędzić na sportowo, samodzielnie dbając o zdrowie i kondycję. Miasto i jego najbliższe okolice oplata całkiem rozbudowana sieć malowniczych szlaków. Zarówno pieszych, jak i tras rowerowych. Dużą popularnością wśród cyklistów cieszy się kolarska droga Toruń - Ciechocinek - Włocławek. Piękno nadwiślańskich terenów świetnie ogląda się również z grzbietu konia - w pobliżu uzdrowiska funkcjonują przynajmniej 4 duże ośrodki jeździeckie. A to dopiero początek.

Szeroką gamą obiektów dysponuje miejscowy Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dzięki nim każdy może spędzić weekend w Ciechocinku na Kujawach w sezonie ---aktualnyrok--- z ulubioną dyscypliną. Największy kompleks przy ul. Lipnowskiej - tworzą go m.in. nowoczesna hala, wielofunkcyjne boisko, skatepark oraz siłownia. Warto jeszcze wspomnieć o kortach tenisowych w Parku Zdrojowym i rozbudowanym parku linowym przy ul. Stanisława Staszica. Oczywiście nie można zapominać o basenach - w większości wprawdzie hotelowych i sanatoryjnych, ale są też obiekty ogólnodostępne.

Po wysiłku przyda się chwila relaksu - żeby weekend w Ciechocinku w uzdrowisku spędzić jak najbardziej produktywnie, dobrze byłoby znaleźć w swoich planach czas na zwiedzanie. Jedną z najbardziej interesujących budowli na mapie miasta jest neogotycki kościół św. Piotra i Pawła z drugiej połowy XIXw. Wielkim pięknem odznacza się także prawosławna cerkiew św. Michała Archanioła. Obowiązkowym punktem wycieczki w ---aktualnyrok---r. winien stać się także Dworek Prezydenta, gdzie urządzono muzeum poświęcone Ignacemu Mościckiemu. O ileż będzie to ciekawsze od leniuchowania w pokoju, nieprawdaż?

Naturalnie najwięcej turystów przyjeżdża do Ciechocinka na weekend na Kujawach w te ciepłe i zielone pory roku. Wtedy, kiedy dywany i inne kompozycje z kwiatów w miejskich parkach mienią się całą feerią barw i zapachów, a życie kulturalne pobudzają kolejne wielkie wydarzenia. Bodaj najbardziej znane to Festiwal Piosenki i Kultury Romów oraz Festiwal Operowo-Operetkowy. A dzięki temu, że w okolicy jest co robić, to nawet zimą można spokojnie przyjeżdżać.

Weekend nad morzem

Weekend w uzdrowisku w Ciechocinku wiąże się z mnóstwem różnorakich atrakcji. Każdy turysta wybierze spośród z nich parę takich rzeczy, które niechybnie wywołają szczery uśmiech na twarzy.


Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy